آذر ۱۹, ۱۳۹۷

با لبخند پاسخگوی شما هستیم : ۳۶۳۸۳۱۰۱-۰۷۱

۴ اشتباه مهلک رایج مدیریتی

۴ اشتباه مهلک رایج مدیریتی

اشتباه کردن عیب نیست

مدیران اشتباه هم می کنند. خطا کردن هم یک نوع روش است  تا به شما نشان دهد که مشغول به آموختیند. ادیسون می گوید برای یافتن یک پاسخ باید ده هزار باز خطا کنید. اگر زمین نیفتید، دویدن را یاد نمی گیرید. اگر تصادف نکنید رانندگی یاد نمی گیرید.

در ادامه ۴ اشتباه مهلک مدیران تازه کار را ذکر کردم که اگر نتوانید اینها را در کسب و کار خود حلاجی کنید قطعا حذف می شوید.

۱. ناتوانی در برونسپاری کار

بسیاری از مدیران برای اینکه نشان دهند تمام کارهارا خودشان بلندند انجام دهند، همه کار ها را خودشان انجام می دهند. اما واقعا شما به عنوان یک مدیر کارهای مهم دیگری دارید. اگر کارمندی دارید که همان کار را با ۷۰ درصد رضایت شما را بدست می آورد اجازه دهید آن کار را کارمندتان انجام دهد.

وقتی کاری را به کارمندانتان واگذار می کنید، حجم کاری را که از دستتان بر می آید، چند برابر می کنید. اگر کاری ظاهرا غیر ممکن است بین همه کارمندانتان تقسیم کنید. ناگهان می بینید که کاملا شدنی است.

۲. مقاوت در برابر تغییر

اگر می توانید جلوی تحول را بگیرید، خود را فریب می دهید. مثل این است که در یک رودخانه خروشان باشید و سعی کنید در خلاف جهت رودخانه شنا کنید. هر چه زودتر بپذیرید که خواه ناخواه دنیا عوض می شود، بهتر است.

بعد می توانید تلاش هایتان را سر یک سری کارها متمرکز کنید و پیشی بگیرید.

۳. وقت نگذاشتن برای کارمندان

شما برای بعضی کارمندانتان یک منبع الهام هستید، برای بعضی دیگر یک همکار معتمد. عده هم به عنوان یک مربی یا معلم خود می شناسند. هر چه که باشید باید بدانید در طول کار کارمندانتان به شما احتیاج دارند تا شما راهنماییشان کنید و تشویق و تحسینشان کنید.

۴. به توجهی به دستاوردهای کارمندان

در این دوران تغییر، تعدیل نیرو و عدم شغلی برای کارمندان، پیدا کردن روشی برای تشویق کارمندان به خاطر کار خوب، مهم تر از همیشه است. هرچند تشویق های مالی، ارتقای رتبه در سازمان ها رایج است اما شما می توانید چند دقیقه وقت بگذارید و یک لوح تقدیر یا کارهای خلاقانه دیگری انجام دهید. این کار زیاد زمان از شما نمی گیرد و هزینه خاصی هم برای شما نمی تراشد.

درباره نویسنده

مدیر سایت مجموعه پارسیان کارآفرین هستم. علاقه زیادی به مباحث مدیریتی و کسب و کار دارم.

پست های مرتبط

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *