آذر ۱۹, ۱۳۹۷

با لبخند پاسخگوی شما هستیم : ۳۶۳۸۳۱۰۱-۰۷۱

۱۰ راه ایجاد انگیزه در کارمندان

۱۰ راه ایجاد انگیزه در کارمندان

شاید کارمندانتان به آن اندازه که نیاز به تشکر شخصی مدیرشان بابت انجام کاری داشته باشند، به افزایش حقوق نیاز نداشته باشند.  به شخصه شرکت هایی را می شناسم که با اینکه حقوق نسبتا مناسبی نمی دهند، اما کارمندان بسیار با انگیزه و حرفه ای ای دارند و مدیران این شرکت ها به خوبی روی ایجاد انگیزه در کارمندانشان کار کرده اند. اما من پیشنهاد می کنم که اگر کارمندان خوبی داشته باشید و کسب و کارتان از درون متلاشی نشود حتما از یک حقوق ثابت و درصد فروش برای دستمزد کارمندانتان بهره بگیرید. اما در ادامه در زیر به راه برای ایجاد انگیزه به کارمندان امروزی اشاره کرده ایم:

کارهای زیر را حتما انجام دهید

۱. شخصا از کارمندانتان بابت خوب انجام دادن کارش تشکر کنید. چه به صورت ملاقات حضوری، یا کتبی و یا هر دوی این ها. این کار را به موقع، مدام و صمیمانه انجام دهید.

۲. مشتاقانه برای گوش دادن یا ملاقات  با کارمندانتان هر چه قدر می خودهند یا نیاز دارند وقت بگذارید

۳. بازخورد مشخصی درباره عملکرد کارمند، بخش یا سازمان دریافت کنید

۴. آرزومند ایجاد محیط کاری باز، قابل اعتماد و جالب باشید. افکار جدید و خلاقیت را تشویق کنید.

۵. اطلاعاتی راجع به محصولات و راهکار های در پیش رو، چگونگی درآمد یا ضرر شرکت، و این که هر کارمند در طرح کلی چه جایگاهی دارد، ارائه دهید.

۶. کارمندانتان را در تصمیم گیری ها شرکت دهید، مخصوصا تصمیم گیری هایی که آن ها را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

۷. کارمندان را به داشتن احساس مالکیت بر کار و محیط کاری شان، ترغیب کنید.

۸. با هر کارمند شریک شوید. درصدی از فروش را با آنها تقسیم کنید. اجازه دهید آنها یاد بگیرند و رشد کنند. به عبارتی دیگر به آنها نشان دهید که در رسیدن به اهدافشان که در راستای اهداف کسب و کار شماست کمکشان می کنید.

۹. موفقیت های شرکت، کسب و کار، و افراد داخل آن را جشن بگیرید. برای فعالیت ها و جلسات دلگرم کننده و گروه ساز وقت بگذارید.

۱۰. کارایی را به پایه قدردانی، پاداش و ارتقاء افراد قرار دهید. با کارمندانی که کارایی پایینی دارند طوری برخورد کنید که یا سازمان را ترک کنند یا کاراییشان را بهبود دهند.

درباره نویسنده

مدیر سایت مجموعه پارسیان کارآفرین هستم. علاقه زیادی به مباحث مدیریتی و کسب و کار دارم.

پست های مرتبط

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *