آذر ۱۹, ۱۳۹۷

با لبخند پاسخگوی شما هستیم : ۳۶۳۸۳۱۰۱-۰۷۱

اگر مدیر بد اخلاقی باشید

اگر مدیر بد اخلاقی باشید

به نظر شمابهترین راه برای اینکه یک کار را کارمندتان بسپارید چیست؟

ظاهرا هر کس برای این سوال جواب های متفاوتی داردو بعضی ها مدیریت را چیزی می دانند که کار را به دیگران اعمال کنند نه کاری که با دیگران انجام دهد. شاید فریادهای این جور مدیر ها را شنیده باشید ” برایم مهم نیست که خوشتان بیاید یا نه. کار را طوری انجام می دهید که من می گویم. فهمیدید؟ ” یا شاید این تهدید در ایران بیشتر دیده شود ” بهتر است تا آخر وقت روی میز من باشد وگرنه …” .
معمولا این افراد باور دارند که مردم ذاتا تنبل هستند و باید آنها را به زور به کار چسباند و از آنها کار کشید. این افراد معمولا دفتر کارشان را یک جهنم روی زمین می بینند و مدام ترس در وجودشان است.

عاقبت مدیریت بر مبنای ایجاد ترس

مدیریت بر مبنای ترس و تهدید مطمئنا همیشه پاسخ خواهد داشت اما آیا کیفیت آن کار همان است که شما می هواهید؟ قطغا نه. و این را هم بدانیدکه این نوع سازش ها کوتاه مدت هستند.و احتمالا کسب و کار شما زیاد دوام نخواهند داشت. بجای اینکه آتش را به جان آنها بیاندازید، آتش را به دل آنها بیاندازید تا با عشق کار کنند.برای اینکار حتما از کتاب های ایجاد انگیزه در کارکنان استفاده کنید.

کارمندان دلسوز داشته باشید

گاهی مدیرها ناچارند بعضی کارهای دقبقه نودی را خودشان انجام دهند. بیایید تصور کنیم تا یک ساعت دیگر یک پیش فاکتور برای یک مشتری باید ارسال شود و در دقیقه آخر تغییرات مهمی در کالا به وحود آماده باشد مثلا ۱۰ تا موجودی این کالا را دارید و مشتری از شما ۱۵ تا خواسته یا شاید نرخ کالا از طرف نمایندگی همان موقع تغییر کرد ، اینجا باید اوضاع را در دست بگیرید و مطمئن شوید افراد مناسبی حل مشکل را بر عهده دارند.

درباره نویسنده

مدیر سایت مجموعه پارسیان کارآفرین هستم. علاقه زیادی به مباحث مدیریتی و کسب و کار دارم.

پست های مرتبط

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *