آذر ۱۹, ۱۳۹۷

با لبخند پاسخگوی شما هستیم : ۳۶۳۸۳۱۰۱-۰۷۱

اگر مدیر مهربانی باشید

اگر مدیر مهربانی باشید

مدیران مهربان چگونه هستند؟

بعضی مدیران هم مهربان هستند و بر این باورند که مدیریت فقط از پس یک فرد مهربان بر می آید. این گونه افراد فرض را بر این می گذارند که مردم ذاتا مایل اند کار خود را به خوبی انجام دهند. کسانی که بر این باور افراطی هستند، همیشه حواسشان به احساسات کارمندانشان هست و مراقبند هیچ چیز آرامش و اعتماد آنها را به هم نریزد. بگذاریم وارد مکالمه این مدیر و کارمندان بشویم.

ای بابا! این گزارش مشکل کوچیکی دارد انگار.هیچ کدام از ارقام و اعداد آن درست نیست. مهم نیست اصلا به خودتان سخت نگیرید نمی خواد ناراحت شوید.حالا بعدا مجبوریم دوباره تمام این اعداد و ارقام را محاسبه کنیم.

عاقبت مدیران مهربان

جوابی که این مدیران از این کارمندان خواهند گرفت بسیار مضر است. اصلا شاید خود مدیر بشیند و خودش تمام اعداد و ارقام را به تنهایی محاسبه کند. این مدیر کل کار روزمره خودش را به تلف کردن وقت خود می گذراند و هیچ وقت، وقت کارهای اصلی یک مدیر را ندارد.

چاره مدیریتی چیست؟

در مقاله قبل گفتیم اگر مدیر بد اخلاقی هم باشید جواب نخواهید گرفت. اما واقعا چاره چیست؟   ترکیب رفتار قاطعانه و مهربان در مدیریت

 

بهترین ترکیب مدیریتی چیست؟

مدیران خوب پی می برند که مجبور نیستند تمام وقت سخت گیر باشند و کار مدیران مهربان تر زودتر انجام می شود. اگر کارمندان شما سخت کوشانه وظایفی که به آنها واگذار شده را انجام می دهند و هیچ موقعیت اضطراری حرفه ای دخالت فوری شما را نمی طلبد، می توانید عقب بنشینید و بگذارید کارشان را انجام دهند. با این روش هم کارمندانتان یاد می گیرند که مسئولیت قبول کنند و هم شما فرصت می کنید به کارهای اصلی یک مدیر بپردازید.

تشویق و ایجاد انگیزه، کار اصلی یک مدیر

کار اصلی یک مدیر که همه ی صاحب نظران با هم توافق دارند، الهام بخشیدن و تشویق و ایجاد انگیزه کارمندان است تا به بهترین شکل ممکن کار محول شده را انجام دهند. بهترین مدیران تمام تلاش خود را می کنند تا موانع سازمانی را حل کنند تا کارایی کارکنانش را بهبود دهد. لطفا تمام اهداف های مدیریتی خودتان را بعد از این مورد اولویت بندی کنید. چه شرکت ها و مدیرانی که سر همین مورد نیست و نابود شدند.

 

درباره نویسنده

مدیر سایت مجموعه پارسیان کارآفرین هستم. علاقه زیادی به مباحث مدیریتی و کسب و کار دارم.

پست های مرتبط

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *