آذر ۱۹, ۱۳۹۷

با لبخند پاسخگوی شما هستیم : ۳۶۳۸۳۱۰۱-۰۷۱

چرا یاد می گیریم اما عمل نمی کنیم؟

چرا یاد می گیریم اما عمل نمی کنیم؟

طبق تجربه ای که من و شما داشته ایم و کاملا برایمان آشنا هست اینست که خیلی از ماها مطالبی که آموزش می بینیم و تصمیم می گیریم که تغییر کنیم  اما آن را سریع رها می کنیم. اما واقعا دلیل چیست که آموزه هایمان را عمل نمی کنیم؟

بعد از آموزش ها چع اتفاقی می افتد؟

موضوع این است که ما با علاقه فراوان این مطالب را می آموزیم و از لحظه خروج از در سالن همایش به خودمان قول می دهیم که چند نکته این همایش را در زندگی یا محل کارخودمان حتما اجرا کنیم. روز اول به محل کار خود می رویم و سعی می کنیم که این مطالب را اجرا کنیم اما چون این فعالیت ها برای ما جدید هستند معمولا سخت و خسته کننده می شوند. نهایتا سعی می کنیم چندد روز ادامه دهیم و فعالیت های جدیدمان نا مرتبتر می شوند تا بلاخره به همان روال قبلیمان بر می کردیم و هیچ تاثیری روی ما ایجاد نشده است!

بسیاری از کسانی که در دوره های مدیریت زمان شرکت می کنند، حداقل برای چند روز شروع به نوشتن فهرست روزانه می کنند ولی بعد از مدت کوتاهی به شرایط قبلی خود بر میگردند.

شاید برای شما هم جالب باشد !

شاید این خاطره برای شما هم جالب باشد. مدتی پیش استاد القاسی زاده در همایش تغییر باورها در شیراز یک خاطره ای از یکی از دانشجوهایش بیان کردند که من کارم آموزش ترک سیگار است و همیشه همایش های رایگان در مورد ترک سیگار برگزار می کنم. آخر هر همایش به تمام شرک کنندگان می گم که

– قول می دید که دیگه سیگار نکشید؟

– بله . قول قول

آخر هر همایش چند روز بعد با شرکت کنندگان تماس می گرفتم و از شرکت کنندگان می پرسیدیم هنوز به ترک ادامه می دید؟ جالب اینجاست که از ۵۰۰ نفر شرکت کننده هر همایش فقط  ۴ یا ۵ نفر به ترک خودشون ادامه داده بودند.

 

چه کنیم که این فعالیت های جدید در ما شکل گیرد؟

دلیل تفاوت چند درصد از مردم که در زندگی خیلی موفق هستند با کسانی دچار تغییر نمی شوند این است که افراد موفق سعی کردند که از این فعالیت های جدید عادت های عمیق می سازند. وقتی انجام یک فعالیت به عادت تبدیل شود دیگر انجام آن فراموش نمی شود.

درباره نویسنده

مدیر سایت مجموعه پارسیان کارآفرین هستم. علاقه زیادی به مباحث مدیریتی و کسب و کار دارم.

پست های مرتبط

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *